אלומיניום, הנקרא בעברית גם "חמרן", הוא חומר גלם נפוץ ביותר בתעשייה. הביקוש ההולך וגובר לאלומיניום בתעשייה הוביל לכך שמעל ל-90% מהחלונות מותקנים באמצעות פרופיל אלומיניום.

בעשורים האחרונים שימוש באלומיניום החליף חומרים כמו עץ, אבן ברזל ופיברגלס בשל תכוניותיו ויתרונותיו על גבי חומרים אלה. אם כן, מהן תכונותיו של האלומיניום כחומר עבודה מוביל בתעשייה? כקבלנים אשר רוצים להעניק ללקוחות שלכם את השירות האיכותי ובמקצועי ביותר, חשוב שתכירו את אחד מחומרי הגלם הנפוצים בתעשייה. כל המידע לפניכם.

מהו אלומיניום וכיצד הוא מיוצר?

הוא אחד החומרים הנפוצים ביותר בטבע, ונחשב למחצב טבע מסוג מתכת קלה (משקל סגולי נמוך מאוד של 2.5 גרם).

תהליך יצירת מוצרי האלומיניום (פרופיל אלומיניום, פחי אלומיניום עוד), כולל בתוכו התכת המתכת ב550 מעלות כך שהחומר שומר על תכונותיו אך גמיש ואלסטי יותר (הופך לבצקי), וכך ניתן לעצב אותו לצורה שרוצים.

לאחר שמסיימים את עיצוב הצורה, המוצר עובר תהליך כימי הנקרא- "זיקון", המחזק את האלומיניום פי 3 מצורתו המקורית.

תכונותיו של אלומיניום כחומר מוביל בתעשייה

לא סתם האלומיניום הפך לכוכב החדש בתעשייה. תכונותיו הייחודיות לו גרמו לכך שנעשה כיום שימוש באלומיניום כמעט בכל תחום, החל מענף הבנייה והאלקטרוניקה ועד תעשיית המזון והטקסטיל.

אלומיניום נחשב למתכת עמידה מאוד לקורוזיה וחלודה מה שהופך את השימוש בה לאידאלי בתחום האלקטרוניקה והמזון. בנוסף, הולכת החשמל והחום של חומר הגלם טובה וניתן לעצב ולעבד אותו למכוון צורת רבות.

לרוב, לא נעשה שימוש באלומיניום לבדו אלה יוצרים סגסוגת (התכת חומרים יחד) המשלבת מגנזיום, אבץ, נחושת או מתכות אחרות בהתאם לצורכי הייצור והתעשייה.

התכונה אולי המשמעותית ביותר שיש לאלומיניום היא היותה חומר גלם קל במיוחד אך חזק ועמיד מאוד בעת ובעונה אחת.

בשונה מחומרים אחרים, מוצרי אלומיניום  (כגון: מוטות אלומיניום), מתאימים מאוד לשילוב בסביבת מגורים עקב תכונותיו הטבעיות, אפשרויות עיצוב רבות והעבודה כי הוא נחשב לחומר גלם זול יחסית.

מה חשוב לקחת בחשבון לפני שימוש באלומיניום

בעולם הבנייה ובתעשייה תמיד מנסים למצוא פתרונות לעבודה זולה יותר. אך חשוב לוודא כי איכות העבודה והתוצר אינם נופלים בעקבות כך. שימוש בחומרים לא איכותיים יגרום לפגיעה בתוצר הסופי- הצבע ידהה, המוצר ישנה את צורתו ועמידות החומר תגרע (מה שיצריך השקעה ועבודה נוספת). לכן, מומלץ לפנות לספק מתכות איכותי, אמין ובעל ניסיון בתחום אשר יבטיח לכם חומרי גלם איכותיים ובסופו של דבר תוצר איכותי לעבודה שלכם.

מחפשים ספק למוצרי אלומיניום ומתכות? פקר מתכות איכות כאן בשבילך!

פקר מתכות אשר נוסדה בשנת 1934, עוסקת בייבוא, עיבוד ושיווק מתכות כגון: אלומיניום, נירוסטה ועוד. הודות לוותק הרב שיש לחברה, אנו מחויבים לאיכות חומרי הגלם הטובה ביותר וסיפוק הזמנות לאחר חיתוך, טיפול ואריזה במינימום זמן.

בנוסף לכך, החברה מספקת מגוון רחב של מתכות איכות על פי דרישה כגון סגסוגות נירוסטה ואלומיניום וכמו כן מתכות ייחודיות אחרות המשלבות טיטניום וניקל.